VIDEO/ Haaland si Usain Bolt, ja sa pranë rekordit botëror ishte mbrëmë
Momenti kur Haaland shënoi golin e dytë

11:15 | 19/02/202011:150

Erling Haaland të shënuarit gola e ka profesion dhe e bën më së miri. Dje kundër PSG ai shënoi dy herë dhe i dha fitoren skuadrës së Borussia Dormund. Sulmuesi norvegjez befasinë më të madhe e dhuroi duke bërë një sprint për rreth 60 metra.

Shpejtësia e tij ishte e frikshme dhe video nga momenti i sprintit po bën xhiron e internetit. Tashmë është zbuluar edhe për sa kohë Haaland ka nënshkruar 60 metrat. 6.64 sekonda i janë dashur sulmuesit, i cili ka qenë shumë pranë rekordit botëror.

Diferenca është vetëm 3 te dhjetat e skondës, ndërkohë që me rekordin e Norvegjisë ka një diferencë edhe më të vogël. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono