VIDEO/ Grealish bëhet viral në internet, harta e Mbretërisë së Bashkuar një “makth” për të

schedule21:00 - 14 Maj, 2022

schedule 21:00 - 14 Maj, 2022

Lojtarin i Manchester United, Jack Grealish është gjendur përpara një vështirësie në një intervistë, pasi gazetarja Emma Louise Jones, vendosi ta vinte përballë një harte për të parë edhe aftësitë e yllit të citizenëve.

Grealish iu kërkua të gjente vendin ku kishte lindur në një hartë të Mbretërisë së Bashkuar dhe ai ishte plotësisht i humbur para hartës. Sulmuesit të “Qytetarëve” iu bashkuan Jordan Hendersonit, James Ëard-Proëse dhe Conor Coady për një intervistë në një kanal anglez në YouTube.

Të tre lojtarët si dhe prezantuesja Emma Louise Jones u shpërthyen në të qeshura ndërsa Grealish i shikoi të gjithë me një buzëqeshje në fytyrë. “Unë nuk kam asnjë shans!”, thotë ai ndërsa ecën në anën e pasme të hartës.

Videoja e këtij momenti po bën gjiron e rrjetit, ndërsa është bërë menjëherë virale në internet.

/f.a/abcnews.al