VIDEO/ Goli i javës në Champions, triumfon perla e Kylian Mbappe

schedule22:59 - 27 Shkurt, 2021

schedule 22:59 - 27 Shkurt, 2021

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, ka fituar një tjetër çmim në karrierën e tij. Francezi shkëlqeu javën e kaluar në Champions League kundër Barcelonës, ku shënoi dhe një hat-trick në “Camp Nou”.

Madje, 21-vjeçari është vlerësuar dhe nga UEFA për një golat e tij, duke u cilësuar si goli më i bukur i ndeshjeve të para të fazës 1/16. Konkretisht, bëhet fjalë për golin e tretë që Mbappe shënoi, i cili është pëlqyer shumë edhe nga fansat.

Në minutën e 85-të të takimit, Draxler po udhëhiqte një kundërsulm të francezëve dhe Kylian ishte komplet i lirë në anën e majtë. Gjermani pason për të, i cili me një harkim shumë të bukur mposht portierin Ter Stegen. Një çmim mëse i merituar. /abcnews.al