VIDEO/ Gola “shqiptarësh” për Istanbulsporin, Rroca e Topalli udhëheqin drejt fitores skuadrën

schedule20:50 - 3 Tetor, 2022

schedule 20:50 - 3 Tetor, 2022

Istanbulspori po përballet me Karagumruk në kampionatin turk. Eduart Rroca dhe Jetmir Topalli po udhëheqin skuadrën e Istanbulsporti drejt fitores 2-1 në transfertë.

Të dy lojtarët shqiptarë kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës në këtë takim, me Rrocën që tund rrjetën në minutën e 69-të për të barazuar shifrat, ndërsa Topalli në të 74-të do të përmbyste shifrat dhe dpo të kalonte të tijtë në avantazh.

Aktualisht po luhet minuta e 86-të e sfidës mes Karagumruk dhe Istanbulsporti.

/f.a/abcnews.al