VIDEO/ “Gol i jashtëzakonshëm”, komentatori italian mahnitet nga talenti shqiptar

schedule11:39 - 23 Shkurt, 2021

schedule 11:39 - 23 Shkurt, 2021

Kristjan Asllani, mesfushori i Empolit, ishte protagonist ditën e djeshme me një gol të shënuar kundër të rinjve të Romës. Gjithsesi skuadra e tij u mposht me rezultatin 3-1.

Asllani, pjesë e kombëtareve të moshave kuqezi, realizoi në minutën e 67-të përmes një goditjeje dënimi që e mahniti edhe komentatorin e ndeshjes, i cili e konsideroi të jashtëzakonshëm golin e mesfushorit shqiptar.

18-vjeçari është grumbulluar në gjashtë ndeshje me Empolin në Serie B, por ende nuk ka debutuar. Gjithsesi ai ka provuar të luajë kundër Napolit në Kupë, disa minuta, dhe tani pret që të marrë edhe më shumë minuta në vazhdim. /abcnews.al