VIDEO/ Gol apo autogol? Mund të jetë pyetje për 1 milion dollarë

schedule18:37 - 24 Maj, 2021

schedule 18:37 - 24 Maj, 2021

Një autogol i çuditshëm është realizuar në Bundesliga 2 në ndeshjen e Paderborn kundër Wurzburg.

Në momentin që shikon videon, shumëkush nuk do ta kuptonte që lojtari që e godet topin me kokë shënon në portën e tij.

Portieri i Paderborn gaboi, duke humbur topin afër vijës anësore dhe një prej lojtarëve të skuadrës së Wurzburg krosoi.

Në zonë ishte vetëm Aristote Nkaka, lojtari i Paderborn, i cili me kokë e goditi topin dhe e ccoi në rrjetë. Autogol, sigurisht shumë i çuditshëm.

https://streamable.com/ejmo74