VIDEO/ Goditje potente e lojtarit shqiptar, Dinamo Zagreb në avantazh

schedule19:10 - 7 Korrik, 2021

schedule 19:10 - 7 Korrik, 2021

Dinamo Zagreb po luan në shtëpi sfidën e parë të raundit të parë në Champions League. Valur i Islandës është rivali i kampionëve të Kroacisë, të cilët kanë kaluar shumë shpejt në avantazh.

Minuta e tetë ka sjellë zhbllokimin e ndeshjes. Kros i Lovro Majer nga goditja e këndit dhe finalizim i Arijan Ademi. Kapiteni me origjinë shqiptarë stopoi bukur topin dhe lëshoi një “predhë” që u ndal në rrjetë.

https://streamable.com/jgcuqr

Avantazh i rëndësishëm për Dinamon, që ka si objektiv kualifikimin në grupet e Champions League. Në stol gjendet Lirim Kastrati, sulmuesi i Kosovës. /abcnews.al