VIDEO/ Gafa që po bëhet virale, Wan-Bissaka protagonist në episodin e çuditshëm

schedule19:43 - 4 Korrik, 2020

schedule 19:43 - 4 Korrik, 2020

Mbrojtësi i Manchester United, Aaron Wan-Bissaka, është në qendër të vëmendjes pas një gafe të tij në takimin kundër Bournemouth, i vlefshëm për javën e 33-të të Premier League.

Anësori i “Djajve” tentoi të pasojë me finte për Bruno Fernandes, por në mënyrë të çuditshme, nuk koordinohet dhe humb ekuilibrin, duke u bërë menjëherë “gazi” i botës në rrjetet sociale.


Wan-Bissaka i ka kushtuar 60 milion euro “Djajve të Kuq”, para që shkuan në arkat e Crystal Palace. Edhe pse ka bërë mirë me fanellën e United, episode të tilla nuk kanë munguar për talentin anglez./abcnews.al