VIDEO/ “El Matador” Cavani shënon golin e tij të parë me Boca Juniors, aksion perfekt dhe finalizim me kokë

schedule10:07 - 19 Gusht, 2023

schedule 10:07 - 19 Gusht, 2023

Tifozëve të Boca Juniors nuk iu desh të prisnin më shumë se dy ndeshje për të parë yllin e tyre të ri.

Edison Cavani me të vërtetë nuk shënoi në debutimin e tij, por goli erdhi në ndeshjen e dytë, një gol i magjishëm i ndërtuar nga një punë ekipore.

Boca mundi 3-1 në ndeshjen hapëse të Copa de La Liga Profesional dhe “Matador” shndërroi në gol një aksion perfekt, me Ceballos që shërbeu në shtyllën e dytë dhe uruguaiani e dërgoi topin në rrjetë me një goditje me kokë.

Ky gol dyfishoi epërsinë e Boca Juniors në minutën e 55’ dhe sigurisht e gjithë “Bobonera” shpërtheu në festë./h.ll/abcnews/al