VIDEO | E rrallë në Kili, arbitri dhe VAR-i anulojnë golin unik të argjentinasit

11:28 | 24/02/202011:280

Audax Italiano i kishte fituar tre ndeshjet e para në Primera Division të Kilit, por sot në mëngjes u mposht në shtëpi nga Palestino. Miqtë shënuan falë një goli të shënuar në minutën e 84-t, teksa një episod i çuditshëm ndodhi pas golit të miqve.

Vendasit e Audax ia dolën të barazonin falë Rodrigo Holgado. 24-vjeçari argjentinas përdori një skemë që e kemi parë edhe herë të tjera në futboll. Ai u fsheh, erdhi pas shpine, i rrëmbeu topin portierit mik dhe shënoi me portën bosh.

Arbitri kryesor kërkoi ndihmën e VAR-it dhe vendosi ta anulonte golin. Vendim disi i çuditshëm pasi portieri i Palestino e kishte lëshuar topin në tokë në momentin që Holgado i erdhi në mënyrë të befasishme nga pas. /abcnews.al

Audax vs Palestino 24-02-20


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono