VIDEO | E frikshme, ylli i United bie pa ndjenja në fushë

schedule23:18 - 13 Tetor, 2019

schedule 23:18 - 13 Tetor, 2019

Ylli i Manchester United, Daniel James, luajti sot për kombëtaren e Uellsit në takimin kundër Kroacisë, i vlefshëm për kualifikueset e Euro2020. Talenti ka qenë një ndër lojtarët më të mirë të “Djajve të Kuq” këtë sezon dhe shihet si një futbollist shumë premtues për të ardhmen.

21-vjeçari u transferua këtë verë në “Old Trafford”, nga ekipi i Swansea për 15 milionë paundë. Në sfidën kundër Kroacisë, James ra pa ndjenja në fushën e lojës, pas një përplasjeje në ajër me mbrojtësin kroat, Vida. Pamjet janë të frikshme, por për fat të mirë, sulmuesi uellsian nuk ka ndonjë dëmtim serioz./abcnews.al