VIDEO/ Dy raste flagrante në Kukësi-Partizani, ankesa për penallti e të kuq

schedule20:27 - 8 Nëntor, 2020

schedule 20:27 - 8 Nëntor, 2020

Partizani mposhti me rezultatin e pastër 0-2 Kukësinnë stadiumin “Loro Boriçi”, ndërkohë që nuk kanë munguar polemikat për gjykimin. Në fundin e pjesës së parë mbrojtësit Esin Hakaj u ndëshkua me karton të verdhë.

Anësori i majtë, në një duel ajror goditi kundërshtarin me këmbë dhe rrezikoi shumë. Gjithsesi arbitri mendoi të mos i nxirrte të kuqin dhe për atë rast me shumë mundësi nga ana e klubit të Kukësit do të ketë edhe reagime.

https://streamable.com/cuhtv7

Nga ana tjetër edhe te Partizani kanë pretendimet e tyre, pasi nuk iu akordua një penallti për një prekje të pastër me dorë në zonën e rreptësisë. /abcnews.al

https://streamable.com/2k1k41