VIDEO/ Dinamo likuidon Maliqin, vendosin të afruarit Gavazaj e Chinedu

schedule19:54 - 22 Gusht, 2021

schedule 19:54 - 22 Gusht, 2021

Dinamo ka fituar miqësoren e sotme kundër Maliqit, që këtë sezon do të garojë në Kategorinë e Parë.

Blutë e kryeqytetit triumfuan me rezultatin e pastër 2-0 dhe golat u shënuan nga dy prej afrimeve të verës.

Enis Gavazaj ndëshkoi i pari Maliqin, kurse golin e dytë e realizoi Stephen Chinedu. Dinamo pritet që të zhvillojë edhe një ose dy miqësore deri në nisje të kampionatit, më 11 shtator. /abcnews.al