VIDEO/ Dalin pamjet e aksidentit tragjik në Shkodër

15:30 | 09/11/201915:300

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Sipas raportimit të gazetarit të ABC News Gjergj Figuri, ngjarja ka ndodhur në afërsi të Balldrenit, ku një automjet ka përplasur një motor.

Raportohet për një person të vdekur, por ende nuk dihet identiteti dhe rrethanat e aksidentit.

Sic shihet nga pamjet është automjeti tip “Ford” që ka përplasur motorrin. Ndërsa policia ka njoftuar se në kryqëzimin e Balldrenit ka humbur jetën drejtuesi i motoçikletës Zef Stenaj, 61 vjeç.

Njoftimi i Policisë:

“Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, tek vendi i quajtur “Kryqëzimi i Balldrenit”, mjeti me drejtues shtetasin M.Sh., është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin Z.S., 61 vjeç,banues në Torovicë, Lezhë, i cili për pasojë ka humbur jetën.

Drejtuesi i mjetit M.Sh.,është shoqeruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Lezhë për veprime të mëtejshme

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit“./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono