VIDEO/ Cuadrado e Morata djem të mbrapshtë, rrengu i tyre bëhet “hit”

schedule09:57 - 24 Nëntor, 2020

schedule 09:57 - 24 Nëntor, 2020

Atmosferë pozitive te Juventusi para ndeshjes së Champions League kundër Ferencvaros. Bardhezinjtë e drejtuar nga Andrea Pirlo kanë bërë dje seancën e fundit stërvitore dhe lojtarët kanë marrë këshillat e zakonshme.

Veç stërvitjes ata nuk kanë ngurruar të bëjnë edhe shaka gjatë seancës, që nuk ka pasur ngarkesën e zakonshme fizike. Alavaro Morata dhe juan Cuadrado madje i kanë bërë një rreng njërit prej shokëve të skuadrës.

Weston McKennie ka qenë “viktima” e tyre. Sulmuesi spanjoll u shtri pas tij dhe bëri pengesën, ndërsa kolumbiani dha goditjen finale. Gjithçka e filmuar dhe e kthyer në “hit” në Twitter, ndërkohë që amerikani thotë vetëm “faleminderit djema”. /abcneës.al