VIDEO/ Coronavirusi, Kukësi e Flamurtari në kor: Shqiptarë, mos dilni

13:59 | 15/03/202013:590

Pas Partizanit, edhe te Kukësi e Flamurtari kanë menduar të përcjellin mesazhe sensibiluese për shqiptarët, që duhet  të qëndrojnë në shtëpi gjatë kësaj periudhe të vështirë ku virusi i ri ka prekur dhjetëra shqiptarë dhe ka shkaktuar një viktimë.

Trajneri i Kukësit, Orges Shehi, si dhe portieri Dahamir Xhika, kanë përcjellë mesazhet e tyre, që i klubi i Kukësit i ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”.

Te Flamurtari është kapiteni Andi Ribaj ai që kërkon nga shqiptarët të qëndrojnë në shtëpi, në mënyrë që të gjithë së bashku ta përballojmë këtë situatë jo të lehtë që ka përfshirë gjithë Europën dhe shtete të mëdha si Kina dhe SHBA. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono