VIDEO/ Chelsea mposht minimalisht Brentford dhe kap kreun

schedule20:26 - 16 Tetor, 2021

schedule 20:26 - 16 Tetor, 2021

Chelsea ka mposhtur minimalisht Brentford më shtëpinë e këtyre të fundit në kuadër të ndeshjes së tetë të Premier League.

Ka mjaftuar një gol i anësorit, Chillwell në fundin e pjesës së parë për të vendosur fatet e kësaj ndeshjeje.

“Blutë e Londrës” rikthehen të fitorja pas humbjes me Manchester City-t dhe ngjitet i vetëm në krye të klasifikimit me 19 pikë, ndërsa në vendin e dytë vjen Liverpool me 18 pikë.

Brentford, ekipi suprizë i këtij sezoni në Angli, pozicionohe në vendin e shtatë me 12 pikë. /abcnews.al