VIDEO/ Berberi shpëton shoferin nga djegia e automjetit në Las Vegas

schedule18:27 - 2 Shkurt, 2023

schedule 18:27 - 2 Shkurt, 2023

Një berber i cili kishte shkuar me pushime në Las Vegas javën e kaluar, përfundoi duke rrezikuar jetën e tij për të nxjerrë një burrë nga një makinë që po digjej.

Justin Mouser po ecte jashtë resortit të kazinosë me gruan e tij, kur pa një makinë që po digjej në rrugë.

Kamerat e vëzhgimit të qytetit kapën video të Mouser dhe një oficer të policisë së qytetit të Las Vegas, Derek Stebbins, duke vrapuar drejt makinës së dëmtuar, e cila kishte marrë flakë, dhe po përpiqeshin të shpëtonin shoferin, pas shumë përpjekjesh ata arritën ta nxjerrin atë nga ajo.

Pak çaste më vonë, flakët shpërthyen nga fundi i makinës dhe u përhapën.

Shoferi u dërgua në spital, ku policia konstatoi se ai po drejtonte nën ndikim e alkoolit.

“Ne jemi jashtëzakonisht mirënjohës për të dy burrat që u ndodhën në vendin e duhur dhe në kohën e duhur”, tha policia e Las Vegas.