VIDEO | “Bëmë baba të të ngjaj”, Van Persie dhe djali i tij dhurojnë spektakël

schedule16:19 - 3 Prill, 2020

schedule 16:19 - 3 Prill, 2020

Robin Van Persie dhe djali i tij, Shaquille Van Persie, kanë realizuar një video fantastike. Familja e ish-sulmuesit të njohur holandez, është në izolim dhe si të kalosh më mirë kohën se të luash futboll në oborr.

Këtë gjë kanë bërë dhe Van Persie dhe djali i tij, duke na mrekulluar me aftësitë e tyre. Përveçse kanë një zotërim topi të shkëlqyer, të dy së bashku janë në sinkron të plotë, video që po bëhet virale në internet.

Fillimisht, ishte vetë Van Persie ai që e publikoi këtë video, ndërsa më pas e shpërndanë dhe shumë faqe të njohura sportive. Djali i Van Persie është vetëm 13 vjeç dhe aktivizohet për Feynoord, duke ndjekur gjurmët e të atit./abcnews.al