VIDEO | Barcelona flakë, Griezmann përmbys ish-skuadrën

schedule21:28 - 9 Janar, 2020

schedule 21:28 - 9 Janar, 2020

Barcelona ia ka dalë ta përmbysë rezultatin në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës me Atletiko Madrid. Golit të Koke fillimisht iu përgjigj Lionel Messi, i cili shënoi me një goditje potente brenda zonës.

Argjentinasi u ndal më pas nga VAR, që i anuloi një gol. Gjithsesi nuk do të vononte goli i përmbysjes dhe autor ishte Antoine Griezmann. Oblak grushtoi topin e gjuajtur me kokë nga Suarez dhe e lë në zonë, aty ku francezi nuk fali dhe shënoi në portën e ish-skuadrës së tij. /abcnews.al