VIDEO/ Australiania thyen rekordin Guinness, krijon paruken më të gjerë në botë

schedule13:25 - 2 Prill, 2023

schedule 13:25 - 2 Prill, 2023

Një banore e Australisë theu një rekord botëror Guinness kur punoi një paruke me përmasa 2 m të gjatë dhe 6 cm të gjerë.

Rekordet Botërore të Guinness njoftuan se Dani Reynolds theu rekordin për parukën më të gjerë në botë kur krijoi modelin e madh të flokëve artificial. Ajo kombinoi ngjyrën dhe strukturën e parukes me flokët e saj dhe krijoi një mbështetëse që të qendrojë.

Struktura mbështetëse është bërë nga një helmetë biçiklete, lidhje kabllosh dhe shufra alumini./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guinness World Records (@guinnessworldrecords)