VIDEO | Atletico triumfon ndaj Levante, Oblak bën mrekulli!

schedule20:55 - 4 Janar, 2020

schedule 20:55 - 4 Janar, 2020

Atletico Madrid ka fituar me shumë vështirësi 2-1 përballë Levantes, një sfidë e cila u luftuar deri në fund. Mesfushori Enis Bardhi pati mundësinë të barazonte shifrat në sekondat e fundit, por portieri Jan Oblak bëri një pritje të shkëlqyer.

Correa dhe Felipe arritën të shënonin për Atleticon që në pjesën e parë të takimit, ndërsa Roger barazoi provizorisht për Levanten. Edhe pse në pjesën e dytë, rastet ishin të shumta, golat e shënuar që në pjesën e parë ishin të vetmit në këtë sfidë.

Të besuarit e Diego Simeones ngjiten në vend të tretë në La Liga, me 35 pikë, ndërsa Levante mbetet për momentin në vendin e nëntë, me 26 pikë./abcnews.al