Vidal tek Inter dhe Godin te Cagliari, Romano jep përditësimet e fundit

schedule22:57 - 18 Shtator, 2020

schedule 22:57 - 18 Shtator, 2020

Fabrizio Romano është gazetari sportiv më i njohur i momentit, me italianin i cili shihet si burimi më i besueshëm kur vjen puna te transferimet në merkato. Sidomos në Itali, aty ku Romano punon për SkySport.

Disa ccaste më parë, Romano ka dhënë përditësimet më të fundit sa i takon dy futbollistëve, Diego Godin dhe Arturo Vidal. Për Godin, Romano shkruan se ka firmosur me Cagliarin një marrëveshje 3-vjeccare, deri në vitin 2023, duke u larguar nga Interi si lojtar i lirë.

Ndërsa për Vidal, Romano e konsideron të mbyllur transferimin tek Interi, me zikaltërit që më fund do të arrijnë te firma e mesfushorit kilen./abcnews.al