Veliera me turistë del në zonën e Currilave, avari gjatë lundrimit

07:47 | 26/02/202007:470

Një velierë ka dalë në breg në zonën e Currilave në Durrës.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se në bord kanë qenë 4 persona, nga të cilët 3 shtetas turq dhe një shtetas amerikan.

Mësohet se anija ishte nisur nga Mali i Zi me destinacion Truqinë dhe pati avari gjatë lundrimit, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë shkruar menjëherë mjetet detare të policisë kufitare.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono