Veliera me turistë del në zonën e Currilave, avari gjatë lundrimit

schedule07:47 - 26 Shkurt, 2020

schedule 07:47 - 26 Shkurt, 2020

Një velierë ka dalë në breg në zonën e Currilave në Durrës.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se në bord kanë qenë 4 persona, nga të cilët 3 shtetas turq dhe një shtetas amerikan.

Mësohet se anija ishte nisur nga Mali i Zi me destinacion Truqinë dhe pati avari gjatë lundrimit, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë shkruar menjëherë mjetet detare të policisë kufitare.