Veliaj: Dhuroni një pemë për dashurinë

schedule17:49 - 14 Shkurt, 2018

schedule 17:49 - 14 Shkurt, 2018

“Këtë vit mos këput asgjë për dashurinë, më mirë hidh rrënjët dhe shih të rritet ndër vite…”

Nën këtë moto, dhjetëra çifte të reja në kryeqytet iu bashkuan në Ditën e të Dashuruarve nismës së Bashkisë së Tiranës duke mbjellë 200 pemë të reja. Mes çifteve që zgjodhën të përjetësojnë dashurinë e tyre përmes një peme ishin edhe emra të njohur të skenës si këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani.

Kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh se duke treguar dashurinë me një dhuratë si mbjellja e një peme, e cila do të rritet, qytetarët kanë mundësi që t’i lënë gjeneratës tjetër më shumë gjelbërim dhe më shumë oksigjen. Me rastin e ditës së të dashuruarve Bashkia e Tiranës ka organizuar dhe një sërë aktivitetesh, ku qytetarët do të kenë mundësi që të kalojnë një ditë ndryshe krah njeriut të tyre të zemrës./abcnews.al