Vdekja e tre motrave në Patras, eksperti: Shenjat në fytyrën e Malena-s tregojnë mbytje

schedule09:22 - 19 Prill, 2022

schedule 09:22 - 19 Prill, 2022

Në Greqi vijojnë hetimet për rrethanat në të cilat humbën jetën Irisi dhe Malena në Patras. Një ekspert mjekoligjor, në një postim në Twitter, përshkuan mënyrën në të cilën Malena mund të jetë mbytur.

“Te rasti i Malenas, është e rëndësishme që të vlerësohen të vrarat në fytyrën e fëmijës nëpërmjet fotove të bëra. Lartësia e çarjeve në bazën e hundës është plotësisht e pajtueshme me mbytjen. Autori i fotos (nga bibliografia) është mëngjarash”.

Kujtojmë se zhvarrimi i eshtrat e vogëlushes, i caktuar për të Martën e Shenjtë, nuk do të bëhet. Kanë kaluar tre vite qëkur Malena e vogël ka ndërruar jetë, por duke pasur parasysh situatën në të cilën familja ndodhet, zhvarrimi do të bëhet pas 6 muajsh.

Vajza ndërroi jetë më 13 prill të 2010 ndërsa tani hetuesit po shohin për gabime që mund të jenë bërë në gjykimin e rasteve nga ekspertët mjeko-ligjorë. Për vdekjen e tre motrave në Patras e dyshuara kryesore është nëna e tyre, 33-vjeçarja Roula Pispirigou. /abcnews.al/