Vazhdojnë pasgoditjet e forta të tërmetit në Turqi, i radhës 5.5 rihter

schedule13:22 - 6 Shkurt, 2023

schedule 13:22 - 6 Shkurt, 2023

Paslëkundjet e tërmetit vazhdojnë në Turqi në zonën juglindore, aty ku dy tërmetet fillimisht 7.8 dhe më pas 7.7 kanë shkaktuar një katastrofë.

Vetëm pak minuta më parë nbë Sakarya, u ndjen lëkundjet e një tërmeti me magnitudë 5.5.

Sipas sizmologëve, pasgoditjet do të vazhdojnë për ditë ose javë të tëra.

Sipas tyre ekipet e kërkim-shpëtimit duket të bëjnë kujdes. r.t/abcnews.al