Vasili: Rama ka bojkotuar buxhetin 2018. Spaho: Opozitarizmi për  buxhetin vazhdon në parlament

schedule12:41 - 31 Tetor, 2017

schedule 12:41 - 31 Tetor, 2017

 

Pas largimit nga salla e mbledhjes së konferencës së kryetarëve, Petrit Vasili akuzoi kryeministrin Rama se ai është bojkotuesi i vërtetë i projekt-buxhetit 2018.

“Çdo qytetar dhe politika e di që dokumenti më i rëndësishëm që kryeministri paraqit para vendit është pikërisht ligji i buxhetit të shtetit. Buxheti i shteti nuk ka rëndësi për të. Edhe këtë dokument Kryeministri nuk ka begenisur ta firmosë. Nuk ”- tha Vasili.

Kurse Edmond Spaho ka deklaruar se opozitarizmi për buxhetin 2018 do të vazhdojë në seancën plenare.

“Paralelisht me qëndrimin tonë për lidhjet e mazhorancës me krimin, do shprehim dhe qëndrimet tona mbi buxhetin”- u shpreh Spaho.

 

https://youtu.be/srPChp1vMAw