United tremb Interin me çmimin e Martial, Milani “pazar” te Roma

schedule13:17 - 9 Gusht, 2021

schedule 13:17 - 9 Gusht, 2021

Interi dhe Milani po mendojnë për përforcimet dhe në Angli raportojnë se kampionët e Italisë vazhdojnë të ndjekin pistën Anthony Martial.

Edhe pse vjet ai ka shënuar vetëm 4 gola me Manchester United, keta të fundit pretendojnë ta shesin për 59 milion euro, shkruan “The Sun”.

Për të mbetur në Milano, kuqezinjtë duan një mbrojtës të djathtë dhe Diogo Dalot është i vështirë të arrihet.

United do rreth 4 milion euro për ta huazuar edhe një sezon, ndaj Milani i ka hedhur sytë te Alessandro Florenzi. Klubi i Serie A po tenton huazimin me të drejtë blerje, që bëhet me detyrim nëse plotësohen disa kushte, sikurse raporton Sky Sport. /abcnews.al