“Unë erdha në stërvitje dhe më dërguan të stërvitesha veçmas, Suarez: Te Atletico gjeta lumturinë

schedule19:40 - 7 Tetor, 2022

schedule 19:40 - 7 Tetor, 2022

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez erdhi në podcastin e STAR+Qatar Specials dhe foli për treshen sulmuese Messi-Suarez-Neymar.

“Leo është miku im. Një person i veçantë për shkak të rëndësisë së tij për karrierën time. Kur mbërrita te Barcelona, ​​i thashë se erdha për të fituar, jo për të zënë vendin e dikujt. Ai e kuptoi që e thashë sinqerisht dhe marrëdhënia jonë u forcua. Ne ishim gjithmonë të lumtur kur një nga treshja jonë arrinte ndonjë qëllim. Falë tyre (Messi dhe Neymar) fitova Këpucën e Artë. Mund të thuash që më detyruan ta bëja. Leo lejoi të ekzekutohej penallti në mënyrë që unë të fitoja çmimin. E vlerësoj shumë. Nuk kishim egoizëm, të tre ishim të kënaqur dhe të lumtur dhe pjesa tjetër e ekipit vrapoi pas nesh, shkruan abcnews.al.

Në korrik 2020, Suarezit iu tha se nuk kishin nevojë për shërbimet e tij.

“Ishte e dhimbshme. U goditëm rëndë nga rënia në Ligën e Kampionëve nga Bayerni (2:8). Erdha në stërvitje dhe më dërguan të stërvitesha veçmas. U turpërova deri në atë pikë sa të më trajtonin kështu. Më lëndoi edhe që donin ta linin Leon të qetë, të na ndanin. Nuk kishim asnjë lidhje me të, klubi ishte një rrëmujë. Në vitet që kalova te Barcelona, ​​nuk shkova nën shifrën nën 25 gola në një sezon. Kemi kaluar keq, Leo vuajti, por kurrë nuk e pashë të qante siç bëri te Barcelona. Nuk jam i sigurt pse ndodhi, por për fat te Atletico gjeta lumturinë”.

Treshja sulmuese Messi-Suarez-Neymar është më produktivja në historinë e futbollit. Dhe do të jetë shumë e vështirë të përsëritet rekordi i tyre.