Tyson Fury mposht Wilder dhe mbron titullin e botës (VIDEO)

schedule08:59 - 10 Tetor, 2021

schedule 08:59 - 10 Tetor, 2021

Boksieri britanik Tyson Fury ka mbrojtur titullin e botës në peshën e rëndë në boks, duke mposhtur  Wilderi në Las Vegas me nokautin në raundin e 11.

Në total pati pesë nokdaune në superpërballjen. Fury e rrëzoi Wilderin tri herë gjatë luftës, ndërsa dy herë e gjeti veten në dysheme.

Ishte përballja e tretë mes tyre dhe fitorja e dytë e Furyt, ndërsa një ndeshje u u mbyll në barazaim.

Fury vazhdon të mbetet pa humbje. Ka 32 fitore e një barazim. Wilderi ka pësuar humbjen e dytë në karrierë. Ai i ka 42 fitore e një barazim. /abcnews.al