Turistja çeke humb jetën në plazhin e Golemit

schedule16:27 - 2 Shtator, 2019

schedule 16:27 - 2 Shtator, 2019

Një turiste e huaj humbi jetën në plazhin e Golemit këtë të hënë. Ngjarja ndodhi rreth orës 15:40. Viktima, një shtetase e moshuar çeke, është ende e paidentifikuar.

Paraprakisht dyshohet se shkaku i vdekjes së turistes, mund të ketë ardhur si pasojë e arrestit kardiak. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin e viktimës./abcnews.al