Turistët keqtrajtojnë mushkat dhe gomerët në Santorini

schedule12:45 - 8 Korrik, 2019

schedule 12:45 - 8 Korrik, 2019

Pamjet shokuese tregojnë gomerë dhe mushka në ishullin grek Santorini, të cilët janë  rrahur nga turistë.

Një video e postuar nga një grup aktivistësh i quajtur PETA tregon gomerët dhe mushkat të cilët përdoren për transportimin e turistëve, edhe pse disa prej tyre janë mbipeshë.

Video e kafshëve të keqtrajtuara tregon mizat që zvarriten mbi plagë e hapura të shkaktuara nga goditjet me shkop.

Grup i aktivistëve akuzon zyrtarët për shkelje të qartë të ligjeve greke të mirëqenien e kafshëve./abcnews.al