Turi ballkanik i Kotzias

schedule11:45 - 14 Prill, 2018

schedule 11:45 - 14 Prill, 2018

Këtë javë kreu i diplomacisë greke Nikos Kotzias zhvilloi një tur në Ballkan që përfshiu Maqedoninë, Serbinë dhe Kosovën.  Gjatë takimeve me krerët më të lartë në të treja vendet, Kotzias zhvilloi diskutime për çështje që Greqia ka me këto vende ku ra në sy bërja publike e hapjes së zyrës tregtare të Kosovës në Athinë, por që kjo nuk është përfaqësi diplomatike sipas ministrit të jashtëm grek. Detajet na i sjell “Ballkan ABC” i Bruna Çifligut. /abcnews.al