Tre portierët, elozhet për Atalantën dhe e ardhmja në Itali? Guardiola flet troç

schedule23:50 - 6 Nëntor, 2019

schedule 23:50 - 6 Nëntor, 2019

Manchester City bëri gjithçka në ndeshjen kundër Atalantës. Kampionët e Anglisë gjetën golin e avantazhit shumë shpejt në “San Siro”, gabuan penallti, humbën portierët Ederson e Bravo për shkak dëmtimi e kartoni të kuq dhe në fund siguruan një pikë.

Atalanta luajti një futboll të bukur si gjithmonë dhe tregoi forcën e saj. Pep Guardiola e vlerëson shumë ekipin italian dhe pranon rezultatin gjatë analizës së tij. Në të ardhmen mund të transferohet në Serie A, aty ku është aktivizuar si lojtar me Brescian dhe Romën. Spanjolli mund të rikthehet në rolin e trajnerit, por është ende herët…

Nuk më kishte ndodhur kurrë të aktivizoja tre portierë të ndryshëm gjatë një ndeshje. Mund të ndodhte më e keqja, por reaguam mirë. Ilicic bëri mirë që kërkoi kontaktin me Bravon. Ishte e kuqe e pastër. E dinim që Atalanta ka lojtarë të rrezikshëm në një kundër një. Bëmë pak gabime dhe rezultati ishte pozitiv duke njohur potencialin e Atalantës.

Ndonjëherë është më mirë të mos i fitosh të gjitha ndeshjet. Kam bërë shumë budallallëqe si trajner, por kurrë nuk kam zëvendësuar portierin. Champions ka shumë rivalitet, është e pamundur të nënvlerësosh kundërshtarët. Ishte sukses i madh marrja e 4 pikëve kundër Atalantës”.

E ARDHMJA – “Ndoshta do të kthehem në Itali. Do të ishte kënaqësi të stërvisja këtu në të ardhmen. Kam kaluar për mrekulli, kam luajtur për Capellon dhe Mazzonen, por ndihem shumë mirë në Angli“, përfundon trajneri spanjoll i Manchester City. /abcnews.al