Tre mënyra efektive për të ngrohur shpejt një dhomë

schedule11:44 - 9 Janar, 2021

schedule 11:44 - 9 Janar, 2021

Ka shumë mënyra të ndryshme për të ngrohur një dhomë të ftohtë kur temperatura fillon të bjerë ndjeshëm.

Disa prej tyre kërkojnë kohë dhe para dhe të tjerët janë të thjeshtë dhe mund të bëhen shumë lehtë. Shikoni disa hile të mençura për të mbrojtur veten nga të ftohtit dhe lagështia brenda shtëpisë tuaj.

  1. Mundohuni të ngrohni mobiljet “e ftohta”

Shtoni jastëkë në të gjitha karriget dhe mbuloni sipërfaqet më të ftohta me hedhje dhe mbulesa.

  1. Vendosni perde të rënda

Perde të rënda mund të parandalojnë futjen e një të ftohti në shtëpi. Vendosni perde të rënda dhe mbajini të mbyllura kur është ftohtë. Në pranverë mund t’i ndryshoni me ato më të holla.

  1. Ngrini tendat nëse është me diell

Lëreni diellin të ngrohë muret e shtëpisë gjatë ditës dhe hyni në shtëpi përmes dritareve. Natën mund t’i ulni përsëri.l.k/abcnews.al