Transferimi i Raphinha dështoi, Arsenal hidhet në sulm për yllin e Real Madrid

schedule12:22 - 29 Qershor, 2022

schedule 12:22 - 29 Qershor, 2022

Arsenal ka qenë shumë i lidhur kohët e fundit për një transferim të mundshëm  të yylit brazilian të Leeds, Raphinha.

“Topçinjtë” nuk ia dolën dot të realizonin këtë transferim pasi Chelsea bindi lojtarin dhe Leeds në mënyrë direkte për të nënshkruar me talentin e Brazilit.

Sipas disa raportimeve nga mediat spanjolle, Arsenal tashmë ka piketuar Marco Asension e Real Madrid si një alternativë të mundshme.

Sulmuesi anësor spanjoll do të largohet nga Reali dhe po dëgjon me kujdes të gjitha ofertat që vijnë në drejtim të tij./h.ll/abcnews.al