Trajneri Sarri: Duhet të largohen disa futbollistë, nuk përshtaten me lojën e re

schedule17:39 - 11 Gusht, 2019

schedule 17:39 - 11 Gusht, 2019

 

Humbja e radhës në miqësore ndaj Atletiko Madrid ka trazuar situatën tek skuadra e Juventusit. Trajneri Sarri ka theksuar se duhet të largohen urgjentisht disa lojtare.

Skuadra e Juventus dështoi të marr një rezultat pozitiv në testin miqësor të radhës. Bardh e zinjtë u mundën nga Atletiko Madrid me rezultatin 2-1. Zhoa Feliks me dy gola dhe Khedira për Juventus ishin protagonistët kryesor në këtë takim.

Kampionët e Italisë luajtën mirë dhe kjo u pranua edhe nga trajneri Sarri pas ndeshjes i cili zbuloi se është i detyruar të bëjë disa spastrime në skuadër.

Sipas mediave italiane janë plot 8 futbollistë të Juventusit që rrezikojnë të largohen pasi nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Sarri. Dybala, Mandzukicc, Higuain, Khedira, Matuidi, Rugani, Perin dhe Pelegrini janë me valixhe në duar.

Destinacioni i vetëm për argjentinasin Dybala mbetet PSG pasi presidenti Anjeli nuk lejon që mëngjarashi të transferohet tek skuadra rivale e Interit ekip i cili ka shfaqur interes për ish lojtarin e Palermos.

E paqartë mbetet e ardhmja e Higuain dhe Mandzukiç pasi mungojnë ofertat. Largimet e tre sulmuesve bardh e zi do të pasoheshin nga një bomber i cili do ti përshtatej stilit të lojës së Sarrit dhe emri më i lakuar është Mauro Ikardi./ABC News Albania 24/7