Trajneri i Portos replikon me Guardiolën: Nëse do të kisha buxhetin dhe lojtarët e tij…

schedule19:40 - 2 Dhjetor, 2020

schedule 19:40 - 2 Dhjetor, 2020

Manchester City nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 mbrëmjen e djeshme në transfertën e Portos. Tashmë të dy këto ekipe e kanë siguruar kalimin për në fazën tjetër të kompeticionit,  edhe pse ka ende një ndeshje të fundit për t’u luajtur.

Trajneri i “Qytetarëve”, Pep Guardiola, nuk ishte edhe aq i lumtur pas ndeshjes. Spanjollit nuk i pëlqeu aspak stili i lojës së vendasve, të cilët qëndruan pothuajse gjatë gjithë kohës në gjysmë fushën e tyre.

Nuk mungoi reagimi i trajnerit të Portos, Sergio Conceicao. “Nëse unë do të kisha buxhetin e lojtarët e tij dhe përsëri nuk do të mundja të fitoja, do të isha dhe unë i mërzitur gjithashtu”, janë fjalët e portugezit. /abcnews.al