Trafik i çmendur në autostradën Fushë Krujë – Thumanë

schedule11:40 - 13 Gusht, 2019

schedule 11:40 - 13 Gusht, 2019

Superstrada nga Fushë Kruja në Thumanë është bërë e pakalueshme.

Prej ditësh trafiku në këtë rrugë është i rënduar por ditën e sotme siç raporton gazetari i ABC News Ahmet Zani  në një gjatësi prej dy km rruga është bllokuar në dy korsitë e saj.

Makinat presin në radhë prej orëve të para të mëngjesit.

Fluksi është i madh dhe duket sikur ky është dhe shkaku i kësaj situate të rënduar që nuk po i jep dot zgjidhje as policia dhe askush tjetër./ABC News Albania 24/7