Tottenham do firmën e Muriqit, dy skautë në stadium

schedule19:10 - 15 October, 2019

schedule19:10 - 15 October, 2019

Skuadra e Tottenham Hotspur kërkon me doemos firmën e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Mediat britanike raportuan se klubi londinez pati dërguar dy skautë për të ndjekur sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi, pikërisht për të ndjekur nga afër bomberin dardan.

Muriqi bëri një ndeshje shumë të mirë, duke shënuar golin e dytë në atë fitore 2-0 ndaj malazezëve. Në minutën e 34-ët, Muriqi bëri gjithçka mirë në hyrje të zonës dhe pas dy tentativave, mposhti portierin mik, për t’i siguruar tri pikë të arta djemve të Challandes.

Mësohet se paraqitja e Muriqit i ka bindur drejtuesit e Tottenhamit dhe me shumë gjasa, do të ketë një ofertë në janar për shërbimet e tij. Fenerbahce nuk pritet ta pengojë një largimit të bomberit dardan, gjithmonë nëse është oferta e duhur./abcnews.al