Tirana tenton yjet e kombëtares

schedule16:15 - 12 Gusht, 2019

schedule 16:15 - 12 Gusht, 2019

 

Skuadra e Tiranës synon të nënshkruajë me dy futbollistët e kombëtares, Andi Lila dhe Kristal Abazaj. Bardh e blutë konsiderohen si pretendent për titull.

Një nga pretendetët për të fituar titullin kampion në kategorinë superior sezonin e ardhshëm padyshim që është edhe Tirana. Bardh e blutë kanë                                          nënshkruar me futbollistë tepër cilësorë ndërkohë që kërkojnë minimalisht edhe dy blerje të tjera.

Në kampin bardh e blu janë të interesuar për një mbrojtës dhe Andi Lila është në krye të listës së dëshirave të drejtuesve të klubit.

Futbollisti i kombëtares ka mbajtur veshur fanellën e Tiranës për tre sezone dhe nuk e ka mohuar dëshirën për tu rikthyer sërish.

Lila do të ishte një përforcim i bujshëm në radhët e kryeqytetasve të cilët.

Një tjetër futbollist i kombëtares është në kërkim nga skuadra e Tiranës.

Fjala është për sulmuesin e Anderleht Kristal Abazaj. Futbollisti u huazua sezonin e kaluar tek Osijek në kampionatin kroat ku realizoi vetem nje gol ne 9 takime nderkohe që nuk ka vend ne formacion tek skuadra belge.

Tirana pretendon huazim me të drejtë blerje për sulmuesin që në superior ka mbajtur veshur fanellën e Luftëtarit ku spikati si futbollist./ABC News Albania 24/7