Tifozët e Man United kundërshtojnë shitjen e klubit në Katar

schedule16:29 - 8 Shkurt, 2023

schedule 16:29 - 8 Shkurt, 2023

Ndërsa disa tifozë të Manchester United reaguan pozitivisht ndaj lajmit për shitjen e Man United, shumica e tifozëve janë të shqetësuar se klubi do të jetë në pronësi të një shteti të pasur me naftë me një histori të tmerrshme të të drejtave të njeriut, shkruan abcnews.al.

💭 “Tifozët e United në Mançester duhet të fillojnë të protestojnë. Na i ka shpifur City për dhjetë vjet për paratë e tyre të naftës, ne nuk mund ta pranojmë këtë.”

💭 “Së shpejti Premier League do të jetë një ligë e Katarit dhe Arabisë Saudite.”

💭 “Së shpejti të gjithë do t’i përkasin shtetit të naftës.”

💭 “Epo dreq.”

“Fjalë për fjalë e vetmja mënyrë për të konkurruar në futboll është të kesh një dhëmb të ëmbël diktatori.”

💭 “A është futbolli një garë për matjen e penisit për njerëzit më të këqij në këtë planet?

Pronarët e Manchester United thuhet se kanë vendosur një afat në mes të shkurtit për ofertuesit që përpiqen të blejnë klubin.

Jim Ratcliffe, njeriu më i pasur i Britanisë së Madhe, ishte i pari që shpalli publikisht interesin e tij për të blerë klubin, por raportet tani thonë se grupi i Katarit do të dorëzojë ofertën gjithashtu në ditët në vijim.

Sipas raportit, investitorët e rinj nga Katari nuk do të jenë pjesë e grupit të PSG-së në Qatar Sports Investments (QSI), pasi i njëjti person nuk mund të zotërojë dy klube në të njëjtën garë (UCL). /G.D abcnews.al/