Teuta tenton 3 pikët, Laçi për të “blinduar” vendin e dytë, ja si rreshtohen skuadrat

schedule13:03 - 22 Janar, 2022

schedule 13:03 - 22 Janar, 2022

Teuta dhe Laçi do të përplasin “brirët” në sfidën e javës së 17-të të Abissnet Superiores, një takim i cili do të luhet në “Arena Egnatia” ora 13:45.

Një sfidë interesante mes dy skuadrave, të cilat do të kërkojnë patjetër fitoren.

Durrsakët e Edi Martinit do tentojnë t’i japin fund serisë pre 4 ndeshjes me rezultate negative, ndërsa kurbinasit e Mirel Josës kërkojnë “blindimin” e vendit të dytë.

Për këtë sfidë trajnerët kanë vendosur edhe për 11-tëshen e lojtarëve titullarë që do të nisin këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Teuta: Qirko, Qaqi, Aleksi, Hebaj, L.Vila, Kotobelli, Todorovski, Plaku, Idrizaj, Acquah, E.Vila.  Trajner: Edi Martini

Laçi:  Dajsinani, Shehu, Guindo, Lushkja, Turkaj, Mazrekaj, Deliu, Velija, Ziko, Velkoski, Zarubica.  Trajner: Mirel Josa. /f.a/abcnews.al