Tërmeti në Turqi, më shumë se 200 viktima në Siri

schedule07:53 - 6 Shkurt, 2023

schedule 07:53 - 6 Shkurt, 2023

Sipas një përditësimi nga Ministria Siriane e Shëndetësisë, rreth 237 persona kanë humbur jetën deri më tani si pasojë e tërmetit  në juglindje të Turqisë.

Po ashtu më shumë se 600 persona janë të lënduar.

Nuk dihet ende se sa viktima dhe se si është situata në provincat e kontrolluara nga rebelët.r.t/abcnews.al