Tërmeti i fuqishëm 7,1 ballë godet Indonezinë

schedule07:26 - 15 Nëntor, 2019

schedule 07:26 - 15 Nëntor, 2019

Provinaca Maluku Verior në Indonezi është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 ballë të shkallës Rihter.

Agjencia indoneziane e Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës (BMKG) njoftoi epiqendra e tërmetit ishte regjistruar 137 kilometra në veri të qytetit Jailolo në një thellësi prej 73 kilometrash. Gjithashtu autoritetet kanë dhënë alarm për cunami pas tërmetit./abcnews.al