Tërmeti, ambasada shqiptare në Athinë thirrje bashkëkombësve: Zhvendosuni në zonë të sigurtë

schedule22:40 - 30 Tetor, 2020

schedule 22:40 - 30 Tetor, 2020

Pas tërmetit shkatërrimtar në Greqi dhe Turqi, ambasada shqiptare në Athinë i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që ndodhen në ishullin Samos në Greqi në zonën e prekur nga tërmeti, të zhvendosen në një zonë të sigurtë.

Ambasada gjithashtu ka vendosur në dispozicion një numër telefoni për cdo rast emergjence të shqiptarëve atje.

“Ambasada e RSH-së në Athinë i bën thirrje qytetarëve që gjenden në zonën e prekur nga tërmeti, ishullin Samos të Greqisë, të zhvendosen në një zonë të sigurt dhe ka vendosur në dispozicion numrin e telefonit +30694165 8183 për çdo rast emergjence”, shkruan ambasada.

Nga njoftimet e deritanishme nuk është njoftuar për shqiptarë të plagosur nga tërmeti në ishullin Samos.

n.d./abcnews.al