Tepelenë, sulmohet me armë shtëpia e Elton Çiços

schedule12:45 - 17 Nëntor, 2017

schedule 12:45 - 17 Nëntor, 2017

Tre persona të armatosur sulmuan shtëpinë e Elton Çiçës, në qytetin e Tepelenës.  Autorët kanë qëlluar disa herë, në drejtim të saj dhe më pas janë larguar. Sipas policisë babai i Elton Çiçës, Naim Çiça, njoftoi sallën operative rreth ores 3:00 të mëngjesit për goditjen me armë. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes, u gjetën 5 gëzhoja, nga të cilat tri ishin të një automatiku “Kallashnikov” dhe dy të një pistolete “Makarov”. Hetuesit nuk kanë vënë re dëmtime në banesë, por kanë dyshime se ngjarja lidhet me sagën e konflikteve të djalit të Naim Çiços. Elton Çiço mbeti i vrarë më 1 maj të vitit 2016, në kryeqytet, pas një serie hakmarrjesh, mes tij dhe një grupi rival./abcnews.al

https://youtu.be/OIoWwL9eWJs