Tepelenë, sekuestrohen 138 kg kanabis sativa në Nivicë

schedule15:40 - 15 Janar, 2018

schedule 15:40 - 15 Janar, 2018

Policia e Tepelenës zbuloi dhe sekuestroi 138 kg kanabis sativa, në një banesë në fshatin Nivicë. Pronari i saj, Demo Zana 62 vjeç u vendos në pranga, ndërsa ka mohuar që droga të ishte e tij.

Policia zbuloi ngarkesën me kanabis pas një informacioni të marrë në rrugë operative.

I arrestuari Demo Zana u dërgua në qelitë e paraburgimit të policisë së Gjirokastrës, në pritje të masës së sigurisë./abcnews.al