Tentohet të grabitet shtëpia e gjyqtarit të Apelit

schedule14:18 - 2 Shkurt, 2019

schedule 14:18 - 2 Shkurt, 2019

Tre autorë të maskuar dhe me leva tentuan të grabisin shtëpinë e gjyqtarit të Gjykatës së Apelit në Gjirokastër Tomor Skreli. Ngarja ka ndodhur gjatë natës së kaluar.

Policia arriti të ndërhyjë në kohë duke arrestuar në flagrancë tre autorët që tentuan të vidhnin banesën. Të ndaluarit janë Laurenc Driza, Arber Korbeci dhe Ilirjan Skënderi. Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruar edhe levat dhe kaçavidat që do perdornin autorët për të hyrë në shtëpinë e gjyqtarit. /abcnews.al